Kézilabda

Kézi MK: egy darabig ráncigálták a veszprémiek bajszát

Telekom Veszprém – Csurgó 33-23

A debreceni férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntője a Veszprém-Csurgó mérkőzéssel kezdődött.

A találkozó favoritjának a veszprémiek számítottak, ám a csurgóiak nem igazán foglalkoztak az esélyekkel, hiszen Faluvégi góljával már 7-4-re vezettek.

A folytatásban a veszprémiek folyamatosan csökkentették a hátrányukat, a huszadik percben először vezetett a BL-ben edződő alakulat (12-11).

Kézi BL: a pokoli hangulat garantált a Fradi meccsén " KÉZILABDA › Európai kézilabda

Telt ház buzdítja majd a zöld-fehér játékosokat.

A somogyiak nem törtek össze ettől, a szünetben csupán két gól választotta el a gárdákat (16-14).

A második játékrészben nem forgott veszélyben a Veszprém győzelme. Iváncsik Gergő góljával az 53. minutumban öttel ment a piros mezben játszó Építők, Sótonyi László időt kért, ezzel próbálta megtörni a rivális lendületét.

A hajrában elfogyott a csurgóiak ereje, Ligetvári találata után már nyolccal mentek a veszprémiek (30-22). A végeredményt Dragan Gajic büntetőből alakította ki.

Xavi Sabaté alakulata a holnapi döntőben a Tatabánya-Szeged párharc győztesével találkozik. A Veszprém ha sikerrel veszi a finálét, 26. alkalommal emelheti a magasba a trófeát.